האם הפרסום באתרי מאמרים עובד?

אנשים רבים שואלים האם כחלק מתהליך הקידום שלהם הם צריכים להשקיע באתרי מאמרים. מצד אחד נראה שאתרי מאמרים הם פלטפורמה נהדרת לקבל קישורים נכנסים וכדי לשווק את העסק אבל מצד שני ישנם אתרי מאמרים רבים שלא מספיק איכותיים או לא מספיק ממוקדים כדי שיהיה שווה להשקיע בהם, אז מה עושים?

ובכן, השימוש באתרי מאמרים יכול להיות טוב על מנת לקבל קישורים נכנסים לאתר שלכם. אין ספק שהרבה יותר קל להוסיף תכנים לאתרים שבהם יש גישה פתוחה להוספת מאמרים, אך מצד שני חשוב לשים לב באיזה אתר מאמרים אתם משתמשים. כמה נקודות עיקריות:

  • רצוי שהאתר יהיה בתחום הנישה שלכם.
  • רצוי לבחור באתר מאמרים חזק, מוכר ומכובד.
  • רצוי לבחור באתר מאמרים שבו המאמרים עוברים אישור על מנת לשמור על רמה גבוהה של מאמרים ולהימנע מאתרים שמאפשרים פרסום למאמרי ספאם.

מה יקרה אם תפרסמו בכל אתר מאמרים מבלי לברור?

יש 3 אופציות בדרך כלל.

או שתיפלו על אתר טוב – ישנם לא מעט אתרי מאמרים, חלקם טובים וחלקם פחות. פרסום באתרי המאמרים יכול לעזור לכם לחזק את האתר. ככל שהאתר יותר טוב כך האתר שלכם ירוויח יותר מבחינת קידום וחוזק הקישורים היוצאים יהיה גבוה יותר.

או שתיפלו על אתר חלש – במידה ופרסמתם באתרי מאמרים חלשים ולא מועילים, אתם כנראה מבזבזים את הזמן שלכם. היעילות של הפרסום בהם לא שווים את זמן הכתיבה ואת ההשקעה שעשיתם. זה טוב רק אם האתר שלכם חדש מאוד ואתם רוצים להשיג כמה שיותר קישורים בשביל הדחיפה הראשונים, אבל זה לא משהו לבסס עליו קידום או לדאוג לו מראש.

או שתיפלו על אתר גרוע – פרסום באתר מאמרים עם דירוג ספאם גבוה עלול להזיק לאתר שלכם. פרסום באתר כזה יכול לגרום לקידום שלכם להאט את הקצב, לעמוד במקום או אפילו לחזור אחורה ולרדת במיקומים. אסור לפרסם באתרים כאלו ואם כבר פורסם, כדאי מאוד להסיר. במידה ואין לכם אפשרות להסיר מומלץ לבצע disavow כדי 'להגיד' שאנחנו לא רוצים להתחשב בקישורים מאתר זה.

איך מוצאים אתרי מאמרים טובים לפרסום?

ברחבי האינטרנט ישנם רשימות שונות של אתרי מאמרים. חלק מהרשימות בדקו אתר אתר וחלק לא, חלק בעלות קישורים שבורים כי הרשימות לא עדכניות וחלק מעודכנים לשנת 2017. חיפוש אתרי מאמרים צריך להיעשות באתרים עדכניים המספקים רשימות של אתרי מאמרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *